Zatrzymać proces starzenia się…

Ludzie na całym świecie poszukują substancji pozwalających zatrzymać proces starzenia się. Coraz to nowe pomysły i badania odkrywają nowe możliwości matki natury. Jednym z takich eliksirów życia jest z pewnością ekstrakt z grzybów Shitake występujący w naszej ofercie pod nazwą surowca ACTIFCOL, a produkowany przez firmę Lipotec.
Stymuluje syntezę kolagenu typu I i wpływa na ekspresję genu PLOD1 (gen kodujący enzym uczestniczący w syntezie kolagenu). Surowiec zapobiega karbamylacji białek przyczyniającej się do degradacji kolagenu.
Testy in vitro wykazały wzrost ilości kolagenu typu I (nawet o 36,6%) jak również  zmniejszenie jego degradacji (zmniejszenie karbamylacji białek o 75,9% w stosunku do kontroli).

 

Testy in vivo przeprowadzono stosując krem zawierający 2% surowca Actifcol, dwa razy dziennie przez 56 dni. Efekty jakie uzyskano to znaczna poprawa jędrności i gładkości skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Tak więc mamy szansę spowolnić proces starzenia się, pod warunkiem stosowania odpowiednich kosmetyków z zawartością odpowiedniej ilości właściwych surowców kosmetycznych.
Szczegółowych informacji dotyczących surowców kosmetycznych udzielają nasi doradcy handlowi Joanna Makowska i Aleksandra Błaszkowiak.

 

 

Opracowanie:

Joanna Makowska

doradca handlowy ds surowców kosmetycznych