fbpx

Certyfikaty IFS i BIO

Certyfikaty IFS i BIO

 

Z radością informujemy, że spełniliśmy kryteria dla certyfikatów IFS Food i IFS Logistics. To potwierdza, że dotrzymujemy międzynarodowych standardów bezpieczeństwa żywności.

Firma od początku istnienia dba o najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów, dlatego postępujemy zgodnie z zasadami dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej oraz systemem HACCP. Selektywnie podchodzimy do certyfikatów stawiając na zdobywanie tych, które są najbardziej istotne w branży spożywczej. Do takich zalicza się IFS (International Featured Standards), czyli międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności, uznawany przez GFSI (Global Food Safety Initiative) i wprowadzający jednolite wymagania i przejrzystość w łańcuchu dostaw.

W lutym przeszliśmy audyt certyfikujący, który potwierdził spełnienie wymagań w zakresie standardów IFS Food i IFS Logistics na poziomie wyższym. Uzyskaliśmy zatem potwierdzenie bezpieczeństwa i jakości produktu oraz zgodności z obowiązującym prawem.

W 2019 nasza firma dołączyła z kolei do grona dystrybutorów certyfikowanej żywności EKO. Warunkiem uzyskania certyfikatu było wdrożenie szeregu zasad zgodnych z wymaganiami prawnymi w zakresie produkcji ekologicznej. Przyznany certyfikat gwarantuje autentyczność produktów, na co dowodem jest oznakowanie produktu europejskim logo żywności ekologicznej.