fbpx

Nowość w ofercie Kaczmarek-Komponenty – Kannabia Sense

Nowość w ofercie Kaczmarek-Komponenty – Kannabia Sense

 

W naszej ofercie pojawił się rewolucyjny surowiec kosmetyczny poprawiający nastrój.

Największym zainteresowaniem producentów kosmetyków i konsumentów cieszą się surowce naturalne, które dbają o zachowanie równowagi mikrobiomu skórnego. Najnowsze trendy pokazują, że klienci zainteresowani są neurokosmetykami najwyższej  jakości, wyprodukowanymi z uwzględnieniem zasad zrównoważonej produkcji.

Renomowana marka Vytrus biotech, której firma Kaczmarek-Komponenty jest oficjalnym polskim dystrybutorem, stworzyła produkt Kannabia Sense – olej komórkowy pozyskany z nasion Cannabis sativa. Surowiec ten oprócz bezpośredniego pozytywnego odziaływania na skórę, wpływa również na syntezę hormonów „szczęścia” i poprawi nasz nastrój.

Nasza skóra i mikrobiom to rozszerzone organy sensoryczne mózgu. Cząsteczki produkowane przez nie mogą wpływać na nasz nastrój. Komórki skórne mogą syntetyzować neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, oksytocyna, endorfiny, histamina, serotonina, adrenalina, acetylocholina, melatonina, noradrenalina, prolaktyna.

Kannabia Sense stymuluje mikroflorę skóry do produkcji tzw. koktajlu postbiotycznego in-situ, który wpływa na wydzielanie oksytocyny skórnej. Poprzez neurony dociera ona do zakończeń nerwowych w mózgu wywołując dobre samopoczucie oraz równowagę mikrobiologiczną.

Przeprowadzone badania in vitro, potwierdziły skuteczność surowca w działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym (zmniejszenie aktywności proteazy kalikreiny-5 aż o 93%), przeciwstarzeniowym, poprzez hamowanie aktywności hialuronidazy o 17%.

 

 

 TEST 1 – wpływ surowca na zahamowanie procesu starzenia TEST 2 – wpływ surowca na poprawę nastroju
– zwiększenie nawilżenia skóry o 8%

– Przywracanie równowagi mikrobiomu skórnego, zwiększa ilości dobrych bakterii (S. epidermidis) aż o 25%,

a zmniejsza ilość negatywnych populacji (C.acnes) o 20%

– redukcja zmarszczek, aż do 44%

– zwiększenie promienności skóry aż do 50 %

– zwiększenie poczucia radości o 18%

– optymizmu o 8,5%

– pogody ducha 29%

– poczucia szczęścia  8,5%

 

Warto zwrócić uwagę na drugi rodzaj testu – wpływ komponentu na nastrój badanych. Polegały one na analizie aktywacji pracy mózgu za pomocą rezonansu magnetycznego.  Zbadano jakie części mózgu są aktywne po 15 minutach od zastosowania 2% kremu z Kannabia Sense i po 28 dniach,
w porównaniu do placebo. Zaobserwowano stymulację tych części mózgu, które odpowiadają za emocje, m.in.: ciało migdałowate, środkową część móżdżku, zwaną robakiem, wyspa w kresomózgowiu parzystym. Wyniki potwierdzają , że Kannabia Sense na realny wpływ na układ nerwowy.

Badany surowiec nie zawiera psychoaktywnych kannabidoidów takich jak CBD i  THC. Kannabia sense jest w 100% naturalny, posiada także certyfikat COSMOS.

Jedynym dystrybutorem surowca na polski rynek jest firma Kaczmarek-Komponenty, która dodatkowo wspiera producentów kosmetyków fachowym doradztwem oraz zapleczem badawczym.

 


Aleksandra Błaszkowiak
Doradca Handlowy ds. Surowców Kosmetycznych

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem surowca Kannabia Sense prosimy o kontakt z naszym doradcą handlowym Panią Aleksandrą Błaszkowiak: ablaszkowiak@kaczmarek-komponenty.pl