Koreańskie trendy kosmetyczne

Koreańskie trendy w kosmetykach 2019

Koreanki od lat są znane z młodzieńczego i promiennego wyglądu oraz wyjątkowej  dbałości o  urodę. Chętnie śledzą nowe trendy oraz są bardzo otwarte na testowanie nowości. Coraz częściej w naszych sklepach można spotkać koreańskie produkty. Przyciągają nasz wzrok kolorami i różnymi wzorami opakowań.

Aktualnie w Korei Południowej bardzo duży nacisk kładzie się na produkty zrównoważone . Około 15,4 % konsumentów w wieku od 19 do 65 lat cierpi  na „chemiofobię” co sprawia, że chętnie sięgają po kosmetyki naturalne.

Minimalizm opakowań

Nowe znaczenie nabiera również minimalizm. Stawia się nacisk na mniejsze rozmiary opakowań takie jak jednodniowe zestawy do pielęgnacji lub mniejsze objętościowo rozmiary pudełek. Upraszcza się też codzienną rutynę stosując produkty „all -in-one”.  Dla konsumentów ma to  spore znaczenie, gdyż płacą relatywnie mniej za ulubione kosmetyki i znacznie chętniej sięgają po nowości oraz produkty z wyższej półki cenowej.  Mniejszy rozmiar opakowania oznacza mniejszy jednorazowy wydatek.

Ochrona środowiska

Coraz większą uwagę przykłada się do tego, aby stosowane kosmetyki były przyjazne dla środowiska. Dotyczy to zarówno materiałów użytych do produkcji opakowań jak i samych surowców. Chętnie  wykorzystuje się odpady po kawie,  czy ponownie przetwarza plastik wydobyty z dna oceanów.

Zastosowanie

Aktualnie dużym zainteresowaniem w Korei Południowej cieszą się produkty w nurcie „Anti-pollution” chroniące skórę na wielu płaszczyznach. Produkty zapewniające ochronę przed szkodliwymi warunkami środowiska takimi jak temperatura, promieniowanie słoneczne oraz to pochodzące z urządzeń elektronicznych czy PM 2,5 -pył, który jest największym szkodliwym zanieczyszczeniem atmosferycznym.

W okresie letnim można było zauważyć znacznie większe zainteresowanie kosmetykami chłodzącymi. Przykłady takich produktów to chłodzące antyperspiranty czy chłodzące maski do twarzy.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki silnie regeneracyjne, łagodzące podrażnienia będące w nurcie  CICA. Są to kosmetyki zawierające w swoim składzie  wyciąg z wąkrotki azjatyckiej Centella Asiatica. Po tą grupę kosmetyków chętnie sięgają osoby po profesjonalnych zabiegach w gabinetach kosmetycznych w celu złagodzenia podrażnień, czy osoby ze skłonnością do alergii.

Coraz większą uwagę przykłada się do roli mikrobiomu stąd na azjatyckim rynku coraz częściej znaleźć można kosmetyki zawierające probiotyki lub surowce stymulujące do wzrostu korzystną mikroflorę.

Pewnym ciekawym trendem są maski pielęgnacyjne przeznaczone do wybranych partii ciała. Dotyczy to  nie tylko twarzy, stóp czy dłoni, ale również  brzucha, ust, łydek czy czoła.

Uwagę konsumentów przyciągają kolorowe opakowania oraz rozmaite formy masek – kolorowa tkanina lub  żel o ciekawych kształtach nasączone składnikami aktywnymi  np. Holika Holika Baby Pet Magic Mask Sheet.

W Korei oprócz klasycznych masek z tkanin, masek hydrożelowych, czy masek biocelulozowych znajdziemy maski zabezpieczone folią aluminiową. Warstwa folii na zewnętrznej części maski izoluje wewnętrzne płaty nasączone składnikami aktywnymi, dzięki temu mają  one być jeszcze lepiej wchłaniane przez naszą skórę. Przykładami takich produktów są Mediheal Airpaking Mint wrap mask czy AHC Premium Hydra Gold foil mask.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też kilkuetapowe zestawy do zadań specjalnych np. Holika Holika Pig Nose Clear Black Hed 3-step Kit- produkt do usuwania wągrów czy zestaw Amore Pacific Etude House One Sheet Solution Swab&Mask- zestaw do kompleksowego peelingu twarzy wraz z ustami i oczami.

SUROWCE

„Top10” najlepiej sprzedających się ekstraktów w Korei Południowej to: wąkrotka azjatycka (nasza propozycja to Byungpul Extract), ekstrakt z zielonej herbaty (nasza propozycja Green Tea Extract NS), ekstrakt z lukrecji (nasza propozycja Whitening Saver SG), ekstrakt z aloesu (nasza propozycja Aloevera Extract NS), ekstrakt z portulaki (nasza propozycja Portulaca Extract TLS), ekstrakt z rozmarynu (nasza propozycja Rosemary Leaf Extract NS), ekstrakt z alg (nasza propozycja Algae Extract NS), wyciąg z pstrolistki sercowatej (nasza propozycja Usungcho Extract), wyciąg z wiązu (nasza propozycja Elm Extract NS), ekstrakt z rumianku (nasza propozycja German Chamomile Extract NS).

Kosmetyki azjatyckie zostały również pokochane przez kobiety w Polsce. Coraz częściej spotykamy je zarówno w największych sieciach drogeryjnych jak i małych, lokalnych sklepach, bo któż oprze się przed zakupem maski pandy czy tygrysa…


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ds. surowców kosmetycznych.

Źrodła:
Materiały promocyjne firmy The Garden of Natural Solution

Opracowanie

Joanna Makowska – doradca handlowy ds surowców kosmetycznych