Skóra wrażliwa – wciąż nasilający się problem

  
Problem nadwrażliwości skóry dotyka coraz więcej osób naszej populacji. Jest niezależny od wieku, płci czy rasy. Objawy towarzyszące tej dolegliwości możemy podzielić na subiektywne oraz obiektywne. Do tych pierwszych zaliczymy: uczucie ściągnięcia, swędzenia, pieczenia, palenia, mrowienia. Objawy obiektywne to w szczególności: zauważalne przesuszenie, złuszczanie się naskórka, rumień, obrzęk czy grudki.

Skóra wrażliwa jest cienka, delikatna, sucha i nadmiernie reaktywna. Posiada mniejszą tolerancję na zewnętrzne czynniki środowiskowe, do których należą przede wszystkim promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, zmienna temperatura, nieodpowiednia dieta czy zła pielęgnacja.

Istotny wpływ na słabą kondycję naszej skóry mają także czynniki endogenne (stres, hormony), z których często nie zdajemy sobie sprawy. Długo utrzymujący się niekorzystny wpływ powyższych czynników skutkuje tworzeniem kaskady zapalnej, zwiększonym uwalnianiem mediatorów zapalnych i proteaz, w tym kolagenazy, które w konsekwencji wpływają na degradację struktur tkankowych.

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest prawdziwym wyzwaniem. Kosmetyki powinny być łagodne i naturalne, pozbawione wszelkich substancji drażniących.

A z drugiej strony powinny być bogate w substancje nawilżające, łagodzące stany zapalne, zmniejszające rumień.

 

 


 

 


Idealnym rozwiązaniem tego typu problemów, jest opracowany przez firmę Lipotec naturalny surowiec ACTIGUARD. Jest to ekstrakt z otrębów zboża sorgo (Sorghum Bicolor Bran Extract), całkowicie wolny od glutenu.

Skoncentrowana jest w nim wysoka dawka korzystnych biokomponentów: polifenoli i flawonoidów. Wykazują one silne działanie  antyoksydacyjne i przeciwzapalne, łagodząc delikatną i nadmiernie reaktywną skórę, zmniejszając tym samym stan zapalny, podrażnienia i rumień.

Składniki aktywne hamują uwalnianie mediatorów zapalnych, których nadmiar prowadzi do uszkodzenia struktury tkanek i kolagenu.

Przeprowadzone badania in vitro i in vivo udowodniły skuteczność działania w zakresie:

– Wpływu na zmniejszenie uwalniania zapalnych cytokin z receptorów PAR-2

– Zmniejszenia aktywności kolagenazy aż o 60%

– Zmniejszenia stanu zapalnego skóry i zaczerwienienia nawet o 20%, poprzez zmniejszanie koncentracji czerwonych krwinek

– Zmniejszenia uczucie pieczenia, suchości i swędzenia aż o 38%.

 

Opracowanie:

Aleksandra Błaszkowiak

doradca handlowy ds surowców kosmetycznych


Źródła:

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/cera-wrazliwa-podstawy-pielegnacji-wrazliwej-skory-aa-kExZ-HgQd-9CKU.html

https://biotechnologia.pl/kosmetologia/skora-wrazliwa-a-alergiczna,13323