Sukcesy naszych dostawców na targach „In-Cosmetics”

 

Najważniejsze wydarzenie branży surowców kosmetycznych, czyli targi „In-Cosmetics” już za nami.  Tegoroczna edycja odbyła się w Paryżu i podobnie jak w latach ubiegłych przyciągnęła tłumy odwiedzających. W ofercie naszych dostawców pojawiły się nowości, które otrzymały liczne wyróżnienia.

Firma Vytrus Biotech otrzymała pierwsze miejsce w kategorii Innovation Zone Best Ingredient Award 2019za  Olea Vitae PLF-surowiec otrzymywany jest z komórek macierzystych  kiełków drzewa oliwnego. Jest on potężnym rewitalizerem skóry dojrzałej, zwalcza oznaki starzenia przez stymulowanie synaps mitochondrialnych. Surowiec reprezentuje generację biomimetycznych lipidów błon komórek roślinnych. Otrzymywany w ten sposób olej komórkowy ma unikalny skład lipidów stymulujący komunikację pomiędzy mitochondriami, zakończoną formowaniem mitochondrialnych synaps, zwiększa w ten sposób poziomy energii i witalności komórek naskórka. Olea Vitae PLFoptymalizuje wytwarzanie energii komórek skóry oraz stymuluje produkcję białek strukturalnych działających przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, stymulujących procesy naprawcze.

Miejsce drugie w tej kategorii należy do firmy Lipotec i surowca LUMICEASE™ blue ingredient.Fermentowany ekstrakt z groszku aktywuje epidermalne fotosensory (białka opsyny), przygotowuje, chroni i naprawia uszkodzenia skóry spowodowane ekspozycją na słońce i sztuczne niebieskie światło. Minimalizuje oznaki fotostarzenia skóry takie jak przebarwienia, nawet te których jeszcze nie widać (14,1% mniej przebarwień) oraz zmarszczki (21,5% mniej zmarszczek, zmniejszenie szorstkości skóry o 13,2%).

 

W kategorii Best Use of an Ingredient in a Finish Product2019 wyróżniono firmę Vytrus Biotech i surowiec Quora NoniPRCF. Jest to wyciąg z komórek macierzystych z Morwy indyjskiej (Morinda citrifolia– noni) bogaty w anty-hormony bakterii, cząsteczki blokujące komunikację między bakteriami.

Surowiec przyczynia się do zachowania równowagi w składzie mikroflory bakteryjnej skóry i  poprawy jej wyglądu.

W testach in vitro wykazano właściwości przeciwzapalne,  bakteriostatyczne, przeciwdziałające komunikacji między bakteriami (Anti Quorum Sensing effect) poprzez ograniczenie tworzenia biofilmów bakterii takich jak P. acnes, S.aureus czy drożdżaków M.furfur.

Surowiec moduluje syntezę „quormonów” (hormonów wytwarzanych przez bakterie, mogących być również sygnałem do przejścia w stan wirulencji).

Testy in vivo wykazały zmniejszenie wydzielania sebum po 30 dniach o 30 % oraz zmniejszenie wielkości porów o ok 48%, w najlepszym przypadku nawet o 92%. Redukuje zaskórniki od 15% do 80% po 30 dniach stosowania.

 

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.